POZNAJ POLSKĘ NA SPORTOWO

Utworzono dnia 25.10.2022, 13:50

Poznaj Polskę na Sportowo – Hubert Gudz na podium w Finale Wojewódzkim!

Hubert, nasz uczeń 8 klasy, przeszedł pozytywnie rundę eliminacyjną i znalazł się wśród 50 finalistów wojewódzkich konkursu wiedzy o piłce nożnej w ramach programu Poznaj Polskę na Sportowo. Finał wojewódzki odbył się w Hotelu Rzeszów w piątkowe popołudnie (21.10), był podzielony na 3 kategorie wiekowe.

W finale kategorii 10-14 lat Hubert rywalizował w gronie 21 uczestników. Każdy z nich zmierzył się z quizem na temat polskiej piłki nożnej, składał się on z 11 pytań, na które trzeba było odpowiedzieć w określonym czasie. Zwycięzca każdej kategorii wiekowej reprezentował będzie województwo w Wielkim Finale krajowym w Warszawie w studiu TVP oraz obejrzy mecz Polska – Chile na Stadionie Narodowym.

Hubertowi bardzo mało zabrakło do wygrania, zadecydowało jedno pytanie, Hubert zajął 3-cie miejsce.  To wielki sukces. Ogólna wiedza sportowa Huberta jest imponująca, a ta zdobyta o rodzimym futbolu zawstydziłaby niejednego dorosłego????. Hubert na co dzień rozwija przede wszystkim pasje muzyczne, będąc popołudniami uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Mielcu, w piątkowym finale był tylko jednym z dwóch uczestników, którzy na co dzień nie trenują profesjonalnie piłki nożnej, tym bardziej ten wynik jest świetny!

Wielkie gratulacje!