PROGRAM "AKADEMIA LUBELLA"

Utworzono dnia 04.06.2021, 10:49

Od kwietnia 2021roku uczniowie  z klasy VI i VII  naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym organizowanym przez markę Lubella „Akademia Lubella - „Zdrowy Styl Życia” i „Zdrowie na talerzu”. Zajęcia odbywały się w formie zdalnej i prowadzone były przez pedagoga szkolnego oraz nauczyciela techniki. Program projektu promował zdrowy styl życia młodzieży.

Jaki jest przepis na zdrowy styl życia?

Jakie produkty wprowadzać w swojej codziennej diecie?

Jak jeść smacznie i wartościowo, tak jak lubisz?

Jak ograniczyć marnowanie żywności?

Właśnie na takie pytania odpowiedzi poznali  uczestnicy programu. Połączenie podstaw merytorycznych dotyczących zasad zdrowego stylu życia i komponowania posiłków wraz  z zabawą to klucz jakim kierowali się metodycy oraz dietetycy tworzący ten projekt. Z pomocą prostych tricków młodzież poznała zasady komponowania wartościowych posiłków i niemarnowania żywności. Dodatkową atrakcją była możliwość udziału uczniów w wyzwaniach w których należało wykazać się zdobytą w praktyce wiedzą. Efekty ich pracy można zobaczyć w załączonej fotorelacji .

Na zakończenie projektu nasza szkoła otrzymała certyfikat wraz z zaproszeniem do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez markę Lubella.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej podczas zdalnych zajęć.