ROZTAŃCZONY "PASIKONIK"

Utworzono dnia 19.08.2016, 14:57

Uczniowie klasy III i IV w dniu 26 listopada 2015 r. obejrzeli występy zespołów biorących udział w XIV Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” zorganizowanym przez SCK w Mielcu.

Chcieliśmy zobaczyć, jak zaprezentują się nasi starsi koledzy, uczniowie gimnazjum i klasy szóstej, którzy należą do Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Rzeszowiacy” prowadzonego przez choreografa Pana Mariusza Bożka. W pierwszym dniu przeglądu obejrzeliśmy tańce ludowe rzeszowskie, lasowiackie, kurpiowskie, kaszubskie, śląskie oraz tańce narodowe – polonezy, krakowiaki, kujawiaki i oberki w wykonaniu zespołów m.in. z Rzeszowa, Leżajska, Dębicy, Mielca, Ustrzyk Dolnych. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu artystycznego zespołów. Szczególnie podobały nam się występy w I kategorii wiekowej - ZTL „Małe Bandanki” w układzie „Krakowiaka” z Ustrzyk Dolnych oraz ZPiT „Mali Rzeszowiacy” w układzie „Tańców kaszubskich”. Przyznanie zespołowi miejsca lub wyróżnienia na takim przeglądzie znaczy wiele, o czym doskonale wiedzą zarówno choreografowie, jak i tancerze. Tym bardziej cieszymy się, że ZPiT „Mali Rzeszowiacy” zdobył III miejsce w I kategorii wiekowej i wyróżnienie w II kategorii wiekowej.

oprac. Barbara Tychanowicz