RUMIANE, SOCZYSTE...JABŁKA

Utworzono dnia 20.01.2017, 19:39

Rumiane, soczyste, pachnące, zdrowe, nasze polskie … jabłuszka.

W związku z obowiązującym nadal zakazem przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej owoców i warzyw Agencja Rynku Rolnego w ramach wsparcia producentów owoców i warzyw przekazała do bezpłatnej dystrybucji kolejną partię jabłek.

Po złożeniu przez Dyrektora stosownego wniosku w ARR nasza szkoła otrzymała 12 ton jabłek. Pierwszy transport miał miejsce w dniu 15 listopada, a druga transza jabłek została dostarczona 2 grudnia 2016 roku.

Skrzynki z jabłkami zostały rozdysponowane zgodnie z zatwierdzonymi kryteriami przydziału i sporządzonymi listami oraz odebrane przez rodziców uczniów naszej szkoły.

W porze zimowej nie zabraknie nikomu witamin i wartości odżywczych zawartych w naszych polskich jabłkach pochodzących z zagłębia owocowo- warzywnego Ziemi Sandomierskiej. Nasi uczniowie chętnie sięgają po jabłka i spożywają je na drugie śniadanie zamiast słodyczy i niezdrowych przekąsek.

Jednocześnie Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania Panu Janowi Ziębie za nieodpłatne udostępnienie wózka widłowego i pomoc w rozładowaniu skrzynek z jabłkami.

oprac. Barbara Tychanowicz