SPEKTAKL "NASZ MIKOŁAJEK"

Utworzono dnia 30.11.2021, 14:59

SPEKTAKL „NASZ MIKOŁAJEK”

W dniu 19 listopada 2021 r. uczniowie klasy IV i V brali udział w wyjeździe do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Na dużej scenie obejrzeli spektakl pt. „Nasz Mikołajek” wystawiany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie zostało zainspirowane znaną serią książeczek o Mikołajku, francuskiego pisarza Rene Goscinnego.
            Obejrzeliśmy zabawne perypetie głównych bohaterów: Mikołajka, Alcesta i Gotfryda oraz ich koleżanki Jadwini. Z zainteresowaniem śledziliśmy dążenia czwórki przyjaciół do zdobycia wielkich pieniędzy i zwycięstwa w ogłoszonym przez dyrektora konkursie na projekt edukacyjny, w którym nagrodą miała być wycieczka do Paryża i cenny puchar.

Przedstawienie dostarczyło nam dużej dawki dobrego humoru. Zachwyciła nas gra aktorska najwyższego kunsztu, artyści doskonale wcieli się w komediowe role. Zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.