SPEKTAKLE TEATRALNE

Utworzono dnia 03.04.2022, 22:18

SPEKTAKLE TEATRALNE

W dniu 22 marca uczniowie klasy V i VI mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Przygody Tomka Sawyera” zrealizowanego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia na podstawie znanej powieści Marka Twaina.

Natomiast uczniowie klasy VII i VIII przypomnieli sobie lekturę obowiązkową pt. „Mały Książę”, oglądając współczesną adaptację utworu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego również w wykonaniu aktorów NTE z Wrocławia.

Historia Tomka Sawyera – niesfornego urwisa o złotym sercu, który ma niezwykłą łatwość do popadania w kłopoty i jego nastoletniego przyjaciela, włóczęgi, zmuszonego do samodzielności –Hucka Finna, od lat bawi i uczy szerokie grono czytelników i widzów.

Podążając za losami Tomka, uświadamiamy sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń, lojalność i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze. W tym przedstawieniu czas się cudownie zatrzymał, dzieciństwo nigdy nie mija. Choć akcja przedstawienia dzieje się w XIX-wiecznej Ameryce Północnej, jest ono w swojej wymowie jak najbardziej współczesne, a w bohaterach „Przygód Tomka Sawyera” bez trudu odnajdziemy siebie. Czy każdy z nas nie marzył kiedyś o tym, by stać się piratem, marynarzem czy też odkrywcą?

Są takie książki, które każdy powinien znać. I do nich właśnie należy „Mały Książę”. Jest to dzieło uniwersalne, w którym każdy – dorosły i dziecko – odnajdą coś dla siebie. Historia chłopca odwiedzającego kolejne planety i odkrywającego siebie samego, niezmiennie urzeka prostotą i szczerością. To dzięki Małemu Księciu wciąż na nowo możemy odnajdywać w sobie dziecko.

Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy tę ponadczasową i pełną refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu.