SPOTKANIE Z PISARZEM

Utworzono dnia 17.08.2016, 13:18

SPOTKANIE  Z  PISARZEM

W piątek 27 listopada gościliśmy w naszej szkole pana Wiesława Drabika, krakowskiego pisarza i autora poczytnych, wierszowanych opowiadań dla dzieci. Od kilku lat pan Wiesław odwiedza biblioteki szkoły, księgarnie na terenie całej Polski popularyzując czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Bardzo przy tym dba o dobry kontakt z czytelnikami, co widać było również przy okazji naszego spotkania. Pisarz bardzo szybko przełamał pierwsze lody z dziećmi - zadawał zabawne zagadki, czytał fragmenty swoich bajek, bawił się z uczniami w odgadywanie rymów i tworzenie nowych. Opowiedział w bardzo obrazowy sposób jak powstaje książka od pomysłu po drukarnie. „Postaram się, aby było wesoło, bo i moje książki są wesołe i śmieszne” – powiedział autor na początku spotkania. I tak tez właśnie było –miło i ciekawie. Pisarz wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania, często przy tym rymując (ma do tego wyjątkowy talent). Na koniec każde z dzieci mogło kupić książeczkę z autografem  bądź imienną dedykację autora.

oprac. Jadwiga Rządzka