SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Utworzono dnia 04.02.2019, 23:08

Spotkanie z podróżnikiem

Zanim  nasi wychowankowie zaczną odbywać dalekie podróże, już dziś mogli samodzielnie podziwiać odległe zakątki świata. Wszystko za sprawą spotkania z podróżnikiem, który zgłębił tajniki kultury, przyrody, zwyczajów odwiedzonej niedawno Ameryki Południowej.

W spotkaniu uczestniczyły klasy 0-VIII. Tematem prezentacji była "Wyprawa do Amazonii". Dzieci miały możliwość poznać region w Ameryce Południowej w dorzeczu Amazonki na obszarze Boliwii, Brazylii, Peru, Kolumbii i Wenezueli. Tereny te zajmują większą część lasy deszczowe. Podróżnik zafundowała naszym uczniom wirtualną podróż po tych krajach.

Podróżnik  zabrał uczestników spotkania na ciekawą, wirtualną wycieczkę po tym nie do końca zbadanym i przepięknym kraju. Gość podzielił się z  swoimi wrażeniami, emocjami, jakie towarzyszyły mu podczas wyprawy. Dzieci poznały zwyczaje, kulturę i tradycje Ameryki Południowej. Spotkanie dostarczyło pełnię wrażeń.