SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Utworzono dnia 22.04.2022, 15:19

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM – NAMIBIA

Tuż przed wielkanocną przerwą świąteczną naszą szkolę po raz kolejny odwiedził podróżnik z grupy Trzask. Tym razem pan Krystian Pyrzak zaprezentował  relację z wyprawy do Namibii - państwa położonego w południowo-zachodniej części Afryki.

Opowiadał o gepardach - najszybszych sprinterach wśród zwierząt lądowych, które potrafią biec z prędkością 120km/h, o kilku dniach spędzonych wśród Buszmenów, o tym jak rozpalić ogień z niczego, jak zbudować dom w pół godziny. W przygotowanej prezentacji uczniowie mogli zobaczyć życie i obyczaje niedotkniętego wpływami cywilizacji plemienia Himba – tubylców kultywujących rodzinne, wieloepokowe tradycje, żyjących na własnych zasadach, bez pośpiechu i bez zegarków.

Dzięki ciekawej narracji prowadzącego, pięknym fotografiom oraz prezentowanym eksponatom spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie dzieci i młodzieży.

Wiele ciekawostek dotyczących kultury, geografii i historii tego kraju z pewnością w niejednym słuchaczu rozbudziło chęć poznawania świata oraz egzotycznych podróży.