SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Utworzono dnia 09.12.2022, 00:02

Spotkanie z policjantką

W dniu 25 listopada gościliśmy w naszej szkole panią asp. Magdalenę Skulimowską policjantkę z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, z którą współpracujemy od kilku lat. Pani Magda już drugi raz gościła w naszej szkole. To kolejne spotkanie i znakomita pod względem merytorycznym ze strony prowadzącej prelekcja było świetną lekcją powtórkową ze znajomości przepisów prawa i ich konsekwencji w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich dla uczniów z klasy VIII, którzy kilka lat temu uczestniczyli w spotkaniu  o podobnej tematyce. Uczniowie klas młodszych IV-VII mieli dzięki tej prelekcji znakomitą okazję do wkroczenia w tematy trudne aczkolwiek bardzo ważne, których znajomość może ich przestrzec przed różnymi niebezpiecznymi zachowaniami, jakie z punktu widzenia prawa są zabronione a ich konsekwencje mogą zaważyć na całym życiu młodego człowieka.