SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

Utworzono dnia 12.12.2017, 12:49

Spotkanie z ratownikami medycznymi

Ratownicy medyczni z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu – Pan Maciej Rachwał i Pan Jakub Betlej gościli 21 listopada w naszej szkole.

Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy medyczni przedstawili po kolei kroki postępowania z osobą poszkodowaną. Zadawali pytania i utrwalali zdobywaną przez uczniów wiedzę. Uczniowie z uwagą słuchali prowadzących zajęcia instruktorów, śledzili czynności ratowników pokazywane na fantomie i chętnie wykonywali przykładowe ćwiczenia ratujące życie.

Ratownicy medyczni nauczyli nas, jak należy zachować się, gdy napotkamy nieznajomego, dużego psa oraz, gdy spotkamy jakieś zwierzę, szczególnie dziko żyjące. Powinniśmy wówczas przyjąć pozycję „żółwia”, zasłaniając najbardziej narażone części ciała oraz próbować wzywać pomoc. Nie wolno uciekać i machać rękami, bo takie zachowanie zwiększa prawdopodobieństwo, że pies nas zaatakuje.

Na zakończenie pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniowie otrzymali naklejki z napisem: MAŁY RATOWNIK „Bezpieczny jak … uczeń”.

Zajęcia  z uczniami zostały zaplanowane i przeprowadzone bardzo profesjonalnie przez prawdziwych specjalistów  ratujących na co dzień życie  oraz najlepszych instruktorów Szkoły Ratownictwa Medycznego w Mielcu.

Oprac.: Barbara Tychanowicz