SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 10.12.2016, 20:46

Spotkanie ze św. Mikołajem

Oczekiwanie na św. Mikołaja zawsze wywołuje wiele emocji. Niektórzy myślą, że św. Mikołaj jeździ saniami zaprzęgniętymi w renifery. Inni wierzą, że w nocy z 5 na 6 grudnia podkłada dzieciom prezenty pod poduszkę albo umieszcza je w buciku lub dużej skarpecie. Podobno wchodzi czasami do domu przez komin lub puka do drzwi i zostawia grzecznym dzieciom upominki. Tak, więc nasi uczniowie zastanawiali się nad tym, kiedy i w jaki sposób pojawi się św. Mikołaj.

Jak co roku z niecierpliwością i utęsknieniem wszyscy uczniowie wypatrywali przez okno pojawienia się niezwykłego gościa, który z powodu braku śniegu przyjechał… wspaniałą bryczką zaprzęgniętą w kare konie. Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i swojego pomocnika - piękną Śnieżynkę. Za prezenty najmłodsze dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką i wspólnym tańcem. Z najodważniejszymi pozował do zdjęć.

Nasz gość nie zapomniał o starszych uczniach naszej szkoły. Dał prezenty wszystkim, tym grzecznym i troszkę mniej grzecznym, dając im szansę na poprawę. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

Na pożegnanie św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi naszą szkołę za rok! Już na niego czekamy.

oprac. Marzena Soboń