SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA 2022

Utworzono dnia 07.10.2022, 15:18

29. Akcja Sprzątania świata – Polska 2022

Zeszłoroczna Akcja „Sprzątanie świata-Polska” jak informuje Fundacja „Nasza Ziemia” zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci, zaangażowało się w nią 312 891 uczestników. Jak alarmują eksperci, śmieci przybywa. Tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Z drugiej strony cieszy fakt, iż z roku na rok rośnie liczba wolontariuszy, którzy w trzeci weekend września wychodzą posprzątać swój kawałek Polski.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej akcji. Z inicjatywy Szkolnej Grupy „Ekolożki” zarejestrowaliśmy naszą  akcję terenową dołączając do 29. Akcji Sprzątania Świata-Polska 2022 organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia”. Oficjalnym hasłem 29. edycji było: „Wszystkie śmieci są nasze!”. W dniu 16 września uczniowie z klasy V, VII i VIII wraz z opiekunami wyruszyli w trzech kierunkach od strony szkoły i przeprowadzili zaplanowaną akcję sprzątania.

Akcja miała przede wszystkim wymiar edukacyjny i stanowiła okazję do promowania dobrych, proekologicznych postaw! Przygotowano wystawę tematyczną na temat „ Jak długo rozkładają się śmieci”, której forma wzbudziła duże zainteresowanie wśród oglądających. Na podsumowanie i pamiątkę 29.Akcji Sprzątania Świata- Polska 2022 Szkolna Grupa „Ekolożki” w obecności Pana Dyrektora ,swoich kolegów i koleżanek ze szkoły dokonała posadzenia symbolicznego drzewa ”Dębu dla pokoleń”  i uwieczniła to wydarzenie na pamiątkowej tablicy. Szczegóły tego wydarzenia można zobaczyć w fotorelacji zamieszczonej w kronice wydarzeń.