ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

Utworzono dnia 15.11.2021, 22:54

Świętujemy Niepodległość

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy święto Odzyskania Niepodległości. 10 listopada przez szkolny radiowęzeł odbył się apel z udziałem uczniów klasy V i VIII. Występujący przypomnieli fakty jakie doprowadziły do zaborów, przedstawili zmagania Polaków w walce o niepodległość państwa oraz wydarzenia, które przywróciły Polskę na mapę Europy. Audycja urozmaicona została recytowanymi przez uczniów  wierszami oraz nagraniami piosenek, wśród których znalazły się m. in. „Warszawianka”, „Jak to na wojence ładnie”, „Przybyli ułani”, „Pytasz mnie”.

Punktualnie, o symbolicznej godzinie 11:11, wszyscy uczniowie szkoły zaśpiewali hymn narodowy. W ten sposób włączyli się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”  wspólnie świętując kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Strój galowy uczniów nadał całemu dniu odświętny charakter.

11 listopada 2021r. podczas gminnych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.