"SZKOŁA PAMIĘTA"

Utworzono dnia 20.11.2022, 20:55

„Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Pamięć o osobach związanych z życiem naszej szkoły jest dla nas ważna,  jest wyrazem szacunku wobec zmarłych. Na zajęciach lekcyjnych  rozmawialiśmy na temat lokalnych miejsc pamięci.

Uczniowie z klasy IV- VIII  wraz z opiekunem wybrali się  na cmentarz parafialny, by przywołać historię i chwilą zadumy oddać cześć zmarłym. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy obelisku ks. Jerzego Popiełuszki, na grobie dyrektora szkoły Stefana Pietrasa, który sprawował tę funkcję  w latach 1966- 1980, na grobach  byłych nauczycielek p. Aliny Zięby, p. Aleksandry Leś, p. Krystyny Opałacz oraz Wójta Gminy Czermin p. Jerzego Łaza

Spacerując cmentarnym chodnikiem, rozmawialiśmy o bliskich, którzy odeszli oraz  jak należy zachowywać się na cmentarzu.

To były prawdziwe lekcje patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych.