SZKOLNE MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 14.12.2022, 08:55

Szkolne mikołajki

„…Czekam aż przyjdziesz, adres mój znasz.

Chyba już słyszę dzwonki twych sań.

Zajrzyj na chwilę tu pod mój dom,

czekam aż przyjdziesz, czekam już rok…”

Czekali wszyscy i doczekali się. Przyszedł i zajrzał do naszej szkoły, a właściwie przyjechał. Wprawdzie nie na saniach, ale powozem zaprzężonym w konie. Przez okna słychać było dzwoneczki. Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli przedszkolaki, dzieci z zerówki oraz uczniowie z kl. 1-3. Cóż to była za radość i jakie emocje… Podczas spotkania z Mikołajem dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Przygotowały również portrety Świętego Mikołaja. Mikołaj obdarował dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

Uczniowie klas starszych równie miło i radośnie obchodzili klasowe mikołajki. W tym wyjątkowym dniu zdecydowanie dominował kolor czerwony a „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej.

Mikołajki to jedno z najmilszych świąt w roku.