TARGI EDUKACYJNE

Utworzono dnia 10.05.2019, 18:50

TARGI EDUKACYJNE

W dniu 25 kwietnia 2019 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się XIV Targi Edukacyjne. Organizatorem Targów był jak co roku Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych „Ekonomik.Mielec”. W targach uczestniczyli nasi uczniowie z klasy VIII. Celem Targów było zaprezentowanie przez szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe z terenu powiatu mieleckiego kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2019/2020.  Inicjatywa skierowana była do uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli.
Podczas targów, młodzież miała możliwość przede wszystkim bezpośredniego kontaktu  z przedstawicielami poszczególnych szkół z terenu powiatu zgromadzonymi w jednym miejscu, rozmowy i wymiany informacji. Dodatkową atrakcją tegorocznych Targów była możliwość udziału w quizie wiedzy o szkołach powiatu mieleckiego oraz wykładach pt. „Kompetencje miękkie - sposób na osiągnięcie sukcesu zawodowego” prowadzonych       przez Sławomira Wiktora, doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery              w Mielcu. Mamy nadzieję, że ta forma wsparcia dla naszych uczniów była jedynie formalnością do utwierdzenia się w przekonaniach i podjętych już przez większość decyzjach dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej.