TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Utworzono dnia 05.10.2022, 12:19

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W odpowiedzi na zaproszenie MEiN skierowane do szkół w naszej szkole zorganizowana została akcja pod hasłem „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Zdrowie jest dla człowieka wartością nadrzędną, czynnikiem, którego spełnienie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i szczęścia w życiu. Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany.

W akcję zaangażowano zarówno uczniów, nauczycieli i rodziców. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych odbył się w formie  kampanii propagującej korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki, a także właściwe zachowania zdrowotne.

W ramach kampanii uczniowie klasy VIII przygotowali plakaty dotyczące chorób zakaźnych, które zaprezentowano podczas wystawy tematycznej. Ponadto wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu „ Dzielmy się sercem” przygotowały w oparciu o materiały edukacyjne przygotowane przez MEiN oraz GIS ulotki informacyjno- edukacyjne związane z tematyką zdrowia i zapobiegania chorobom. Wolontariuszki uczestniczyły również w spotkaniu z rodzicami podczas którego przeprowadzono pogadankę na temat organizowanej kampanii , rozdano rodzicom ulotki i zachęcono do zapoznania  z przygotowaną przez uczniów wystawą. Na lekcjach wychowawczych i lekcjach biologii  w ciągu tygodnia odbywały się również  zajęcia  edukacyjne  których tematem przewodnim była wiedza i umiejętności potrzebne do dbania o zdrowie własne i najbliższych.