UCZCILIŚMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 14.11.2022, 21:28

Uczciliśmy Święto Niepodległości

Jak co roku w naszej szkole uczciliśmy święto Odzyskania Niepodległości. 10 listopada przez szkolny radiowęzeł odbył się uroczysty apel w wykonaniu uczniów klasy V,VI i VIII. Występujący przypomnieli fakty jakie doprowadziły do zaborów, przedstawili zmagania Polaków w walce o niepodległość państwa oraz wydarzenia, które przywróciły Polskę na mapę Europy. Audycja urozmaicona została recytowanymi przez uczniów  wierszami oraz śpiewem piosenek patriotycznych, wśród których znalazły się m. in. „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani”, „Niepodległa, Niepokorna”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Punktualnie, o symbolicznej godzinie 11:11, wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali wspólnie hymn państwowy, włączając się tym do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”.

11 listopada 2022r. podczas gminnych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Czerminie, przedstawiciele szkoły uczestniczyli w Mszy św. za Ojczyznę i złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.