UCZYMY SIĘ ZWIEDZAJĄC

Utworzono dnia 20.06.2019, 19:36

Uczymy się zwiedzając

Przed końcem roku szkolnego uczniowie klasy II i III odbyli zajęcia społeczno-przyrodnicze i techniczne w formie wycieczki do Mielca.

Odwiedzili Gospodarstwo Ogrodnicze Garden, gdzie mieli możliwość poznać się na żywo uprawę pomidorów i ogórków. Zobaczyli ogromne szklarnie, zbiór pomidorów z wysokiej platformy, zapoznali się z całym cyklem i warunkami rozwoju tych warzyw.

Następnie udali się do Jadernówki, gdzie mieli okazję posłuchać o historii mieleckiej fotografii i rodzinie Jadernych, zobaczyć, jak działały stare aparaty, zwiedzić wystawę sprzętu fotograficznego i unikalne w skali kraju atelier z przeszkloną ścianą i dachem.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach iluzji ruchu. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w trzech przygotowanych monidłach  (obraz z własną twarzą).