ULUBIONY DZIEŃ ROKU

Utworzono dnia 12.06.2018, 12:10

ULUBIONY DZIEŃ ROKU

Dzień Dziecka to chyba obok urodzin i św. Mikołaja najbardziej lubiany przez dzieci dzień w roku – jest wyjątkowy, bo „rządzą” i znajdują się  w centrum uwagi. Tegoroczne święto w naszej szkole zaczęliśmy od przeglądu twórczości „Mam Talent”. Kilkunastu uczniów z klas I – VIII zaprezentowało umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie oraz sztuczek karcianych. Artystów dopingowała i wspierała publiczność, która doceniła talenty i odwagę występujących, reagując bardzo żywiołowo i nagradzając każdy pokaz oklaskami.

Dalsze świętowanie odbyło się już na szkolnym podwórku. Dzieci z klas młodszych dostały do dyspozycji kilkunastometrowy biały papier, na którym farbami malowały wszystko to, co kojarzy im się z radością i szczęściem. Powstał z tego piękny, kolorowy mural ozdabiający ogrodzenie szkoły. Starsi natomiast rozegrali turniej piłkarski – podzielili się na drużyny narodowe rywalizujące o pierwsze miejsce. Polska, Hiszpania, Portugalia stoczyły zacięty bój, w którym najlepsza okazała się drużyna Ronaldo. Dla wszystkich mających niedosyt ruchu i  nadmiar energii zostały przygotowane  konkursy zręcznościowe – skoki w workach, biegi z wodą, konkurencje z balonami.

Pomiędzy poszczególnymi konkursami można się było posilić grillowaną kiełbaską,  natomiast rodzice i strażacy z OSP  Trzciana zapewnili wszystkim słodycze i soki, a na ochłodę dziecięcy przysmak – lody.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

oprac. Jadwiga Rządzka