UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Utworzono dnia 07.07.2023, 08:01

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas akademii pożegnano uczniów klasy ósmej, a oni podziękowali swoim wychowawcom i pożegnali się ze szkołą podstawową.

Na uroczystości gościliśmy przedstawicieli naszych władz. Był Pan Fryderyk Kapinos - Poseł na Sejm RP, Pan Sławomir Sidur - Wójt Gminy Czermin, Pan Stanisław Kagan - Kierownik ARiMR i Radny Rady Powiatu, Ks. Proboszcz Andrzej Gadzina, Panowie Ryszard Bukała i Mariusz Żelazko - Radni Gminy Czermin, Małgorzata Dudek - Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich oraz Remigiusz Ćwięka - Prezes OSP Trzciana.

Pan Dyrektor dokonał krótkiej analizy całego roku szkolnego. Przypomniał o remoncie budynku szkolnego i wyposażeniu kuchni szkolnej, dzięki którym nasza szkoła jest funkcjonalna, kolorowa i przyjazna uczniom.

Podkreślił, że dzięki uczniowskiemu i nauczycielskiemu zaangażowaniu, empatii i wrażliwości na potrzeby innych ludzi odbywały się różne działania charytatywne, a nasze Szkolne Koło Wolontariatu „Dzielmy się sercem” otrzymało  wyróżnienie  na Powiatowej Gali Wolontariatu w Mielcu

Wspomniał o wielu akcjach i uroczystościach szkolnych, które potwierdzają słuszność przyznanego nam tytułu ”Szkoła przyjazna Rodzinie” oraz o coraz szerszym wykorzystaniu sprzętu, który zakupiliśmy w ramach „Laboratorium Przyszłości’

Cieszą nas sukcesy naszych uczniów osiągane w różnych konkursach i olimpiadach, przede wszystkim w przedmiotowych konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Mamy laureatkę konkursu z biologii i finalistów z matematyki i chemii. Jesteście naszą dumą i stanowicie wspaniałą wizytówkę nie tylko naszej szkoły, ale całej Gminy Czermin.

Rok 2022/2023 wielu uczniów zakończyło z sukcesem, świadczy o tym fakt, iż promocję z wyróżnieniem otrzymało 57 % uczniów klas IV – VIII  (świadectwo z czerwonym paskiem).

Dzisiejszy dzień jest okazją do złożenia podziękowań Panu Wójtowi i Panu Posłowi za największą inwestycję jaką Gmina Czermin zrealizowała na rzecz naszej szkoły: wymiana ogrzewania na gazowe, termoizolacja budynku oraz malowanie wszystkich pomieszczeń i  nowa elewacja zewnętrzna.

Podziękowania Dyrektora zostały skierowane do Grona Pedagogicznego za włożony w edukację trud, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży, również do Rodziców za współpracę i wszelkie działania wspierające szkołę. Sześcioro rodziców uczniów klasy ósmej otrzymało listy gratulacyjne za wysokie oceny w nauce  i osiągnięcia swoich pociech.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, po czym uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia i sukcesy odniesione w różnych dziedzinach. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, laureaci olimpiad i konkursów oraz osoby, które aktywnie działały na rzecz szkoły.

Życzymy udanych wakacji.