W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

Utworzono dnia 03.11.2018, 19:42

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcianie wraz z młodzieżową grupą parafialną „KANAPOWICZE” wystąpili podczas „Wieczornicy” zatytułowanej „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.

Wieczornica z okazji 40. rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II odbyła się w niedzielę, 14 października w kościele p.w. Matki Bożej Wniebowziętej w Trzcianie. Artyści słowem przeplatanym filmami opowiedzieli historię pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Natomiast w szkole została zorganizowana wystawa książek autorstwa Papieża Jana Pawła II oraz albumów, kronik i encyklopedii o wielkim pontyfikacie. Uczniowie mogli obejrzeć wydania  encyklik, listów apostolskich, adhortacji i zbiorów poezji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się albumy ze zdjęciami z licznych podróży papieskich po wszystkich kontynentach.