"W KRAINIE MITÓW" - SPEKTAKL TEATRALNY

Utworzono dnia 16.12.2022, 14:35

„W KRAINIE MITÓW”

W dniu 1 grudnia 2022 r. uczniowie klasy V, VI i VII brali udział w wyjeździe do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Na dużej scenie obejrzeli spektakl pt. „W krainie mitów” wystawiany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

W scenicznej opowieści para urwisów, Ola i jej brat Michał, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, przenosi się w czasy antyczne. Bohaterowie spotykają: Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz króla Midasa, którzy przybliżają im wiedzę o przeszłości. Dowiadują się, co oznaczają mitologizmy: koń trojański, puszka Pandory, syzyfowa praca, nić Ariadny. Przeżywają wielką przygodę, pełną humoru i zwrotów akcji.

Czy uda im się powrócić do współczesności? Czy spotkanie z mitologią wpłynie na edukację młodych bohaterów i zmieni ich postawy? Wydostanie się z labiryntu będzie wymagać od nich odwagi, mądrości, pracowitości.

Nasi uczniowie już to wiedzą, gdyż z zaciekawieniem, pełni emocji oglądali to pouczające przedstawienie. Gromkie brawa świadczyły o tym, że opowieść bardzo im się spodobała. Teraz żaden sprawdzian z mitologii nie będzie im straszny!