W STAROŻYTNEJ GRECJI NA OLIMPIE

Utworzono dnia 30.01.2022, 19:33

W STAROŻYTNEJ GRECJI NA OLIMPIE

W dniu 14 stycznia 2022 r. uczniowie klasy V uczestniczyli w nieco innej lekcji języka polskiego. Na kolejnych lekcjach poznawali mity greckie, m.in. mit o powstaniu świata, o Prometeuszu, o Syzyfie, o Dedalu i Ikarze, o Demeter i Korze, o Heraklesie, o Tezeuszu i Ariadnie, o Orfeuszu i Eurydyce. Na podsumowanie działu „W świecie mitów” przygotowali kostiumy i atrybuty wybranych bogów i bogiń greckich i zorganizowali pokaz mody zatytułowany: „W starożytnej Grecji na Olimpie”. Na Olimp przybyli następujący bogowie i boginie: Zeus i Hera, Hefajstos i Afrodyta, Ares, Atena i Hestia, Demeter i Persefona, Apollo i Artemida oraz posłaniec bogów Hermes.

Przygotowując się do tych zajęć, uczniowie poszerzyli i utrwalili pojęcia związane z mitologią oraz wykazali się pomysłowością w wykonaniu kostiumów

.