W ŚWIECIE KOMPUTERA

Utworzono dnia 10.05.2019, 18:41

Nasi uczniowie w roli aktorów. Spektakl profilaktyczny

„ W świecie komputera”

Zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień można realizować na różne sposoby. Udowodnili nam to nasi uczniowie z sekcji kulturalno – artystycznej SU przygotowując spektakl profilaktyczny pt. „ W świecie komputera”. Przedstawienie odbyło się w naszej szkole w dniu 26. 04 . 2019 r. . Natomiast 30. 04.2019 r. nasi młodzi aktorzy mieli okazję zaprezentować swoje talenty w Gimnazjum w Czerminie. Problematyka przedstawienia dotyczyła uzależnienia od komputera. Tak, dzisiaj to już chyba każde dziecko wie, że od komputera można się uzależnić. Jeśli spędzasz przed komputerem cały dzień po szkole, spędza ci noc z powiek ulubiona gierka, chodzisz niewyspany i zestresowany, myślisz tylko o tym co nowego w sieci, o nowych rozwiązaniach w twojej grze… to może być uzależnienie! A skutki mogą być fatalne. Przecież nie samym komputerem żyje człowiek. Poza tym komputer nie może być Twoim przyjacielem. Masz prawdziwych przyjaciół            w szkole, na podwórku,  w sąsiedztwie, których nie można zaniedbywać, bo oni również mogą o tobie zapomnieć… Pomyśl zresztą ile fajnych rzeczy może Cię ominąć. Tak jest  w wypadku bohatera spektaklu Marcina, który zapomina o całym otaczającym go świecie uciekając w świat wirtualnych, agresywnych gier. Przygoda, której doświadcza pozwala mu uświadomić sobie ile rzeczy stracił pochłonięty swoimi grami.

Pamiętajcie, że naprawdę łatwo uzależnić się od komputera. Jeśli czujecie po sobie, że to może was dotyczyć… wyjdźcie po prostu z domu. Róbcie to co robiliście przed poznaniem nowej gry. Poczujecie się o niebo lepiej, gwarantujęJ