WALENTYNKI

Utworzono dnia 21.02.2023, 21:16

14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później.

Jest to szczególny dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni.

W naszej szkole co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Tegoroczne święto podkreśliliśmy czerwonym lub różowym strojem.

Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie uczennice z Samorządu Uczniowskiego rozdawały pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Obdarowani zostali również nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Szkolne gazetki udekorowano czerwonymi i różowymi serduszkami.

Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

Chociaż walentynki nie są tradycyjnym polskim zwyczajem, warto je celebrować, bo przecież każdy chce kochać i być kochanym.