WARSZTATY Z PREORIENTACJI ZAWODOWEJ

Utworzono dnia 24.03.2019, 18:14

Warsztaty z preorientacji zawodowej

W dniu 09.03.2019r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w ramach preorientacji zawodowej       w warsztatach fryzjersko – kosmetycznych i gastronomiczno – hotelarskich w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Uczniowie mieli okazję zapoznania się od strony praktycznej ze specyfiką systemu kształcenia  i zdobywania zawodu w Technikum Usług Fryzjerskich i Technikum Hotelarstwa. Szczegóły z przebiegu warsztatów przedstawia załączona fotorelacja.

Tydzień wcześniej uczniowie kl. VI-VII w ramach zajęć z preorientacji zawodowej gościli w salonie fryzjersko- kosmetycznym Pani Anny Kantor w Podleszanach. Poznali tam specyfikę zawodu fryzjera. Zastanawiali się, jakie predyspozycje, oprócz ukończenia szkoły fryzjerskiej, kursów i szkoleń, zdobycia umiejętności strzyżenia i modelowania fryzur, powinna posiadać osoba, która chce pracować jako fryzjer.

Panie fryzjerki Anna Kantor i Bożena Kantor zaprezentowały swój warsztat pracy i duże umiejętności. Chętni uczniowie za zgodą rodziców mogli skorzystać z usług salonu. Oczywiście, chętnych do strzyżenia i robienia fryzury nie brakowało, co widać w zamieszczonej fotorelacji.

Na zakończenie uczniowie wręczyli Paniom podziękowania za zaproszenie na zajęcia i pokazanie codziennej pracy fryzjera.

Na uczestników warsztatów czekały pyszne niespodzianki od Państwa Kantorów-dużo słodyczy, napoje oraz wyśmienite pączki i oponki.