WITAJ MAJ, TRZECI MAJ

Utworzono dnia 29.04.2023, 22:04

WIWAT MAJ,  TRZECI MAJ!

W piątek, 28 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym uczniowie klasy V, VI i VIII przedstawili montaż słowno – muzyczny przybliżający tło historyczne wydarzeń z maja 1791 roku, najważniejsze daty tamtego czasu oraz powody dla których nasi przodkowie doprowadzili do ustanowienia pierwszej w Europie konstytucji. Narracja, wiersze, piosenki i zagrana na keyboardzie „Rota” posłużyły pogłębieniu wiedzy o kraju ojczystym, a sam apel był okazją do budowania poczucia odpowiedzialności młodych ludzi za jego losy.

Podniosły charakter uroczystości podkreślały stroje galowe, barwy narodowe w postaci flag, chorągiewek i kotylionów oraz przygotowane dekoracje. To wszystko przypomniało, że Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości oraz świadectwem patriotyzmu ludzi, którzy dla ratowania Rzeczypospolitej dzieło to stworzyli.