WODA- -ŹRÓDŁEM ŻYCIA

Utworzono dnia 06.06.2018, 10:44

„Woda - źródłem życia”

- wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Mielcu.

Cele wycieczki:

• poznanie przez uczniów całego cyklu oczyszczania ścieków.
  • zadania oczyszczalni ścieków.
  • znaczenie wody jako źródła życia na Ziemi.

Dnia 15.05.2018r. odbyła się z uczniami klasy VII ,VI i V wycieczka do Oczyszczalni Mechaniczno - Biologicznej w Mielcu, która jako nowa  funkcjonuje już od 10 lat. Po całym obiekcie oprowadził nas pracownik, udzielając nam cennych informacji. Oczyszcza się tu ścieki z Mielca i okolic. Zajęcia na oczyszczalni ścieków uwrażliwiły dzieci na potrzebę ochrony środowiska, na konieczność ochrony wody - źródła życia na Ziemi.  Uczniowie poznali sposoby oczyszczania ścieków, wiedzą w jakim celu buduje się oczyszczalnię i jakie ważne znaczenie ma to dla środowiska.

oprac.: Wanda Bukała