WYCIECZKA DO JASIONKI I RZESZOWA

Utworzono dnia 28.11.2016, 09:50

Wycieczka do Jasionki i Rzeszowa

15 listopada 2016 r. uczniowie kl. I-III zwiedzali Port Lotniczy w Jasionce. Dzieci wędrowały drogą, którą przemierza każdy pasażer, od odprawy biletowo-bagażowej, poprzez kontrolę bezpieczeństwa aż do wejścia do sali odlotów. Obserwowały lądowanie i start samolotu do Warszawy z tarasu widokowego. Poznawały zasady bezpieczeństwa i dowiedziały się czego samolotem przewozić nie wolno. Miały okazję zobaczyć gablotę z nielegalnymi towarami, które zostały zatrzymane pasażerom. Odwiedziły kaplicę św. Jana Pawła II, w której znajdują się relikwie świętego (kropla krwi). Na tablicy przylotów i odlotów odczytywały, jakie samoloty wylądują w tym dniu na lotnisku. Największą atrakcją było przejście na teren lotniska przez punkt kontroli bezpieczeństwa ze wszystkimi procedurami obowiązującymi pasażerów podczas podróży – bramki, prześwietlanie bagażu, kontrola osobista, specjalne identyfikatory (niestety był tam zakaz robienia zdjęć) i wizyta w jednostce lotniskowej straży pożarnej. Dzieci oglądały specjalistyczny wóz strażacki, przymierzały hełm, a z płyty lotniska obserwowały lądowanie samolotu z Dublina.

Następnie  udaliśmy się do Rzeszowa. W Teatrze Maska dzieci obejrzały spektakl pt. „Piotruś Pan”. Po spektaklu wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym „Lekcja w Muzeum Lalek Teatralnych, czyli mali aktorzy w przenośnym kuferku”, gdzie poznały podstawowe rodzaje lalek – kukiełki, pacynki, marionetki, jawajki, sposoby powstawania i zasady ich animacji.

Wycieczka była miłym przeżyciem dla naszych najmłodszych uczniów i zapewne na długo pozostanie im w pamięci.

oprac. Maria Głaz