WYCIECZKA DO KRAKOWA

Utworzono dnia 12.10.2022, 14:27

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 04.10.2022 r. uczniowie z klas 3-7 odwiedzili Kraków. Wraz z przewodnikiem przeszli Droga Królewską, czyli szlakiem od bramy i ulicy Floriańskiej, przez Rynek, ulicę Grodzka, Kanoniczą do Zamku Królewskiego na Wawelu. Na Wzgórzu Wawelskim obejrzeli fragmenty dawnych budowli sakralnych, przede wszystkim zwiedzili Katedrę Wawelską ze słynnym dzwonem Zygmunta, udali się na dziedziniec renesansowego zamku oraz w odwiedziny do smoka wawelskiego.

Popołudniowe atrakcje rozpoczęły się po obiedzie w restauracji „U babci Maliny”. Grupa młodsza realizowała warsztaty cukiernicze w fabryce cukierków „CIUCIU” przy ulicy Grodzkiej, natomiast starsi zwiedzali Kraków z pokładu statku wycieczkowego na Wiśle. Całodniową wycieczkę zamknęło zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego, którego eksponaty i barwne opowieści przewodników bardzo zaciekawiły naszych uczniów.