WYCIECZKA DO KROSNA

Utworzono dnia 21.10.2022, 10:37

Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które w dniu 20 października odwiedzili uczniowie klas VII – VIII. Zwiedzanie rozpoczęli w budynku głównym, gdzie przewodnik odkrywał  tajniki produkcji szkła. Po zejściu na najniższe piętro muzeum, znaleźli się przy rozgrzanym piecu hutniczym  gdzie z bliska mogli obserwować z czego i jak powstaje szkło. Następnie nasi uczniowie odwiedzili warsztat obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania, zdobienia, produkcji witraży i szklanych figurek. W mini sali kinowej zobaczyli film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy.

Drugim punktem na naszej trasie były ruiny zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego XIV- wiecznego zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Ta znana z „Zemsty” Aleksandra Fredry warownia, położona na skalnym wzgórzu, z rozciągającym się wokół malowniczym krajobrazem wywołała u wszystkich wiele pozytywnej energii.

Złota polska jesień, piękne widoki i sporo dobrego humoru sprawiły dzień wyjazdu bardzo udanym.