WYCIECZKA DO KRYNICY -ZDROJU

Utworzono dnia 21.10.2019, 21:07

Na wycieczce w Krynicy – Zdroju

Korzystając z ostatnich pięknych jesiennych dni, w środę 16 października 2019 r. uczniowie klas IV - VI udali się na wycieczkę do Krynicy - Zdroju. Zwiedzanie Beskidu Sądeckiego rozpoczęli od spaceru po unikalnej w skali Polski drewnianej ścieżce w koronach drzew. Ścieżka prowadzi do wieży widokowej - konstrukcji wysokości 50 m znajdującej się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Pogoda była wspaniała, a widoki na jesienny krajobraz niezapomniane. Trasa do wieży widokowej to nie tylko piękne krajobrazy, to także ciekawa forma edukacji oraz możliwość poznania otaczającej przyrody.

Kolejny przystanek na turystycznej trasie miał miejsce na Górze Parkowej dokąd nasi uczniowie dotarli kolejką linowo - terenową. Tam największą atrakcją okazały się Rajskie Ślizgawki – wysokie zjeżdżalnie, z których wszyscy chętnie korzystali. Ostatnim punktem wycieczkowego programu było przejście Deptakiem, skąd można było podziwiać przepiękną architekturę tej wypoczynkowo-uzdrowiskowej miejscowości. Wzrok przyciągał ciąg drewnianych, bogato zdobionych willi, piękne fontanny oraz Stary i Nowy Dom Zdrojowy oferujący lecznicze wody  Słotwinka, Jan, Zuber. Nasza przygoda z Krynicą szybko dobiegła końca. Pełni wrażeń, zaopatrzeni w obowiązkowe pamiątki wróciliśmy do domu.