WYCIECZKA ROWEROWA

Utworzono dnia 22.10.2019, 21:37

Z rowerem za Pan Brat – wycieczka rowerowa 14.09.2019

Uczniowie naszej szkoły we wrześniową sobotę udali się do Szczucina, gdzie wyruszyli w kierunku Krakowa na 30-sto kilometrowy odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej (WTR). Trasa biegnie koroną wału przeciwpowodziowego wzdłuż Wisły, jest świetnie przygotowana, oznakowana, znajdują się przy niej Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR), gdzie można odpocząć, rozpalić grilla lub naprawić rower.

Grupa przemierzyła fragment od Szczucina do Ujścia Jezuickiego, gdzie na tutejszym MORze rodzice zadbali o poczęstunek dla rowerzystów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zewnętrzną wystawę Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

Kilka dni wcześniej w ramach przygotowania do WTR grupa odbyła wycieczkę rowerową „Dookoła Trzciany” o długości 23 km.

Uczestnicy wycieczki: Julia Wąż, Oliwia Daniel, Magdalena Soboń, Iwona Krużel, Aleksandra Wiernasz, Sławomir Galary, Maciej Spyra, Kacper Ozga, Igor Kuza, Michał Tychanowicz, opiekunowie Marta Jagódka, Rafał Ćwięka

Bardzo dziękujemy obecnym rodzicom za pomoc w tym dniu. Mamy Julki i Kacpra przygotowały poczęstunek na miejscu docelowym, Tata Michała pomagał rowerowo na trasie, a Tata Iwony zadbał o logistykę wyjazdu i pomoc techniczną. Bardzo dziękujemy.