WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Utworzono dnia 15.06.2023, 22:55

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

5 czerwca uczniowie klas VII – VIII udali się na wycieczkę w piękne okolice ziemi kieleckiej. Najpierw zwiedzali Zamek Królewski w Chęcinach, który wzniesiono na przełomie XIII i XIV wieku. Polscy królowie doceniali wyjątkowo wysokie walory obronne zamku, dlatego pełnił on m.in. funkcje skarbca koronnego oraz ich rezydencji. Uczniowie mogli podziwiać skarbiec zamkowy, wewnętrzną część warowni oraz wspiąć się na jedną z dwóch wieży zamkowych z której rozpościera się malownicza panorama województwa świętokrzyskiego.

Następnie pojechaliśmy do Nowej Słupi, skąd w pięknej, słonecznej scenerii Świętokrzyskiego Parku Narodowego udaliśmy się na Łysą Górę ( Święty Krzyż) liczącą 595 m n.p.m. gdzie znajdował się kolejny punkt wycieczki – Klasztor Misjonarzy Oblatów oraz Bazylika mniejsza pw. Trójcy Świętej. Wizyta na galerii widokowej gołoborza była ostatnim punktem naszej wycieczkowej trasy.