WYCIECZKA – WADOWICE –KRAKÓW

Utworzono dnia 27.06.2023, 10:47

WYCIECZKA – WADOWICE –KRAKÓW

W dniu 6 czerwca 2023 r. uczniowie klas III-VI brali udział w wycieczce szkolnej do Wadowic i Krakowa. W papieskim mieście podążali śladami dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły. Zwiedzili Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Dom Rodzinny Świętego Jana Pawła II, a także odbyli przejażdżkę ciuchcią wadowicką do miejsc związanych z Karolem Wojtyłą, tj. dawne Gimnazjum im. Marcina Wadowity, Klasztor oo. Karmelitów Bosych na Górce, koszary 12 Pułku Piechoty, budynek TG Sokół. Nie zabrało też czasu na degustacje słynnych kremówek, lody i obiad w restauracji „Cud malina”.

Następnie udali się do krakowskiego zoo, gdzie spędzili około dwóch godzin, spacerując alejkami pośród boksów dla zwierząt ze wszystkich stron świata. Jak zwykle ogromne zainteresowanie wzbudziły duże koty t.j. lwy, tygrysy, pantery, gepardy, również żyrafy i słonie, a także małpy i papugi. Chętnie zwiedzili też terrarium, pawilon zwierząt nocnych oraz nowoczesną żyrafiarnię.

Zadowoleni i pełni wrażeń z wycieczki, wrócili wieczorem do domu.