WYJAZD DO KINA I BIBLIOTEKI W MIELCU

Utworzono dnia 25.02.2023, 22:42

15 lutego, uczniowie klas I-III wybrali się do Kina Galaktyka w Mielcu na seans „Pimi z krainy Tygrysów”. Ten piękny familijny film o osieroconym chłopcu, który ratuje małego tygryska przed bezlitosnymi kłusownikami, dostarczył uczniom wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń.

Po seansie uczniowie skorzystali z zaproszenia i odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki oraz propagowanie czytelnictwa.  Podczas zwiedzania, dzieci zostały zaznajomione z regulaminem wypożyczalni książek, działalnością biblioteki oraz sposobem korzystania z poszczególnych zbiorów bibliotecznych. Dzieci z zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, a zaskoczeniem dla uczniów była informacja, że biblioteka, poza tradycyjnymi zbiorami, dysponuje również ciekawą kolekcją audiobooków, czasopism, gier planszowych czy też komputerowych. Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej stanowiła atrakcyjną formę zajęć edukacyjnych. Miejmy nadzieję, że ten krótki wyjazd wzbudził ciekawość i rozwinął zainteresowania czytelnicze wśród uczniów.