WYJAZD KL. 8 NA DNI OTWARTE W ZST W MIELCU

Utworzono dnia 08.06.2022, 22:52

Wyjazd klasy ósmej na Dni Otwarte w SZT w Mielcu

27 maja uczniowie klasy 8 odwiedzili jedną z największych szkół ponadpodstawowych w naszym regionie – ZST w Mielcu.

Na początku, w auli szkoły obejrzeli laserowe widowisko interaktywne, w czasie którego, w specjalnej do tego wytworzonej „mgle”, pojawiły się kolorowe promienie laserowe, tworząc ruchome konstelacje przestrzenne. Od prowadzących, bardzo dużo dowiedzieli się na temat światła jako dziedziny fizyki i optyki. Pokaz zatytułowany był „Od łuczywa do lasera” i miał związek z Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Następnie pan dyrektor ZST zapoznał zebranych z ofertą szkoły na rok 2022/2023. Potem ósmoklasiści zostali oprowadzeni przez pracownika szkoły po laboratoriach kształcenia ogólnego i zawodowego, jednocześnie zdobywając podstawowe informacje na temat interesujących ich ofert edukacyjnych.

Czy nauczyciele zachęcili naszych ósmoklasistów do rozpoczęcia nauki w ich placówce, okaże się w najbliższej przyszłości.