WYJAZDOWY DZIEŃ DZIECKA KLAS I - III

Utworzono dnia 13.06.2021, 19:45

Wyjazdowy Dzień Dziecka w klasach I-III

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2021 r. uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Z zaciekawieniem oglądali jak kiedyś wyglądała polska wieś - bez prądu, bieżącej wody i innych współczesnych udogodnień. Dzieci miały możliwość obejrzeć dawne zagrody, wnętrze starej chałupy z jej wyposażeniem, stodołę, kuźnię, młyn, narzędzia rolnicze. Zobaczyły kościół św. Marka przeniesiony na teren skansenu z Rzochowa. Duże zainteresowanie wzbudziła ekspozycja starych zabawek: koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski. Klasy uczestniczyły ponadto w wesołej rywalizacji „Ene, due, rabe…”, poznając dawne gry i zabawy ludowe. Najbardziej podobało im się przeciąganie liny i skoki w workach. W radosnym nastroju, przy słonecznej pogodzie dzieci spędziły swoje święto.