Z WIZYTĄ W OSP

Utworzono dnia 28.02.2017, 22:11

Z wizytą w OSP

W dniu 22 lutego uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą odwiedzili remizę Strażacką OSP Trzciana. Wybraliśmy się na zaproszenie komendanta OSP Remigiusza Ćwięki.

Nasza wizyta związana była ze zbliżającym się Turniejem Wiedzy Pożarniczej, który ma się odbyć w dniu 28 marca 2017 r. w naszej gminie.       Uczniowie zapoznali się z umundurowaniem strażaka, podstawowym sprzętem strażackim, wyposażeniem dużego wozu bojowego marki IVECO oraz przeszli „szybki kurs” z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Druhowie zaprezentowali podstawowy sprzęt do ratownictwa medycznego. Wraz z uczniami ćwiczyli unieruchamianie poszkodowanego na desce ortopedycznej. Podczas ćwiczeń cztery dzielne uczennice „uratowały” swoją wychowawczynię.

Serdecznie dziękujemy druhnie Katarzynie Klich i druhowi Wojciechowi Lesiowi za poprowadzenie zajęć.

Mamy nadzieję, że nasi chłopcy niedługo zostaną strażakami ochotnikami. Któż z nas nie czytał w dzieciństwie książki Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”? W końcu każdy chłopiec od dzieciństwa marzy, żeby zostać strażakiem.

oprac. Barbara Tychanowicz