Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

Utworzono dnia 28.02.2018, 14:40

Z wizytą w schronisku dla zwierząt Fundacji „ Animals” w Mielcu.

W dniu  19. 12. 2017r. trzydziestu uczniów z klas IV, V, VI, VII uczestniczyło w wycieczce do schroniska fundacji „ Animals” w Mielcu. Głównym celem naszego wyjazdu było przekazanie karmy dla psów i kotów ze schroniska zebranej podczas szkolnej zbiórki. Uczniowie w czasie wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z pracą wolontariuszy, poznania historii niektórych bezdomnych zwierzaków, które mieszkają w schronisku a także zasad związanych z adopcją psa czy kota. Wolontariusze świadczący pomoc dla schroniska poświęcają swój wolny czas i przychodzą do schroniska dając radość psiakom i kotom. Psie spacery, chwila uwagi, podrapanie za uchem to właśnie to, co zwierzaki najbardziej uwielbiają zwłaszcza te samotne, bezdomne i opuszczone.

Po wizycie w schronisku odwiedziliśmy mieszczący się w pobliżu Mc Donald, gdzie mieliśmy okazję coś przekąsić i zintegrować się ze sobą. Po wspólnej zabawie i rozmowach w wesołych nastrojach wróciliśmy do szkoły na pozostałe lekcje. Na podsumowanie naszej akcji dla schroniska  najbardziej zaangażowani w nią uczniowie otrzymali pamiątkowe medale – breloki specjalnie przygotowane na tą okazję

oprac. Marta Jagódka