ZABAWY ANDRZEJKOWE

Utworzono dnia 09.12.2022, 00:10

ZABAWY ANDRZEJKOWE

W dniu 24 listopada w naszej szkole odbyły się tradycyjne andrzejki w klasach. Podobnie jak w ubiegłym roku uczennice klasy VI – Natalia Dziekan, Maja Górska, Iza Kobylarz, Gabrysia Kozioł, Marysia Tomecka i Wiktoria Żelazko przygotowały i poprowadziły wróżby andrzejkowe. Nasze „Czarownice” pracowały intensywnie w dwóch zespołach, aby każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości. Oprócz tradycyjnej wróżby z butami, zaproponowały wróżby z talerzami, z kubkami, z kopertami, w których ukryte zostały przedmioty i obrazki, symbolizujące różne znaczenia.

Ze szklanej kuli uczniowie mogli wylosować jajko z „Kinder – niespodzianką”, w środku znajdowała się wróżba przepowiadająca, co miłego spełni się w  najbliższej przyszłości. Z serca, na którym znajdowały się wypisane imiona żeńskie, chłopcy losowali imię przyszłej dziewczyny lub narzeczonej, i odwrotnie, z serca z imionami męskimi, dziewczyny losowały imię przyszłego chłopaka lub narzeczonego.

„Czarownice” dały słowo, że wszystkie dobre wróżby spełnią się w nadchodzącym roku. I my też mamy taką nadzieję!