ZACZAROWANY ŚWIAT OSADY SŁOWIAŃSKIEJ

Utworzono dnia 10.10.2016, 15:02

Zaczarowany świat Osady Słowiańskiej

16.06.2016r. w poszukiwaniu rycerzy i księżniczek przedszkolaki (3,4-latki) wybrały się do prastarej Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy. To dopiero była zabawa. Najpierw wprowadzili nas na bardzo wysoką drewnianą wieżę, aby wypatrywać czy nie nadciąga wróg. Potem pani ubrana w długą suknię kazała nam lepić garnki, bo przecież nie święci garnki lepią. Trochę glina kleiła się nam do rąk, ale daliśmy radę. Nie szkodzi, że garnki były dziurawe. Następnie wyszliśmy na dziedziniec i na ubitej ziemi walczyliśmy z rycerzem. On miał zbroję i tarczę a my dzidę, którą dźwigało kilku przedszkolaków, więc wynik był z góry przesądzony. Kiedy już wydostaliśmy się z osady przebiegliśmy z górki na pazurki do Parku Owadów i Pajęczaków. Zrobiliśmy sobie zdjęcie z pająkiem, który był większy od nas wszystkich razem, choć nas było tyle, co mrówek w mrowisku. Był tam też olbrzymi motyl, modliszka, mrówka, biedronka i inne owady. Musieliśmy zadzierać głowy do góry żeby spojrzeć im w oczy.

Zostało nam już tylko tyle siły, żeby wsiąść do autobusu i wrócić do przedszkola.

oprac. Elżbieta Adamczyk