ZAKRĘTKI DLA KINGI

Utworzono dnia 23.08.2016, 12:03

W czerwcu zakończyliśmy akcję zbiorki zakrętek dla Kingi – małej dziewczynki z zespołem Downa, której rodzice marzą, by jak najlepiej się rozwijała. Profesjonalny turnus rehabilitacyjny, ćwiczenia, regularne wizyty u specjalistów są dla niej dużą szansą.  Dobry turnus to jednak spory wydatek dlatego też bliscy Kingi rozpropagowali akcję zbiórki zakrętek, które  nic nie kosztują, a wiele osób zwyczajnie je wyrzuca. Gdyby wspólnymi siłami udało się uzbierać większą ich ilość byłaby to dla nich konkretna pomoc. Ponieważ zakrętki są lekkie, potrzeba ich sporo. Nasza szkoła włączyła się również w tę akcję, którą rozpoczęliśmy od umieszczenia odpowiednich plakatów i ulotek  informacyjnych na korytarzach oraz w salach lekcyjnych. Uczniowie przez kilka  miesięcy gromadzili plastikowe nakrętki po napojach, mleku, środkach czystości i kosmetykach, które składali w specjalnie przeznaczonym na to  miejscu w szkole. W ten sposób udało nam się  uzbierać  kilkanaście kilogramów, które zostały przekazane rodzicom Kingi. Mamy nadzieję, że dziewczynka szybko poczyni duże postępy w swoim rozwoju a my będziemy mieć w tym  mały wkład.

oprac. Jadwiga Rządzka