UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Utworzono dnia 05.09.2016

1 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Trzcianie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 połączone z pasowaniem na ucznia. Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji dzieci, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Po mszy wszyscy udali się do szkoły. Dyrektor powitał zgromadzonych na uroczystości, podał informacje dotyczące organizacji i pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Następnie odbyła się część artystyczna, do której uczniowie przygotowywali się podczas końcowych wakacyjnych dni. Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Po złożeniu przyrzeczenia tradycyjnie każdy pierwszak został pasowany przez Pana Dyrektora na ucznia wielkim ołówkiem. Pierwszoklasiści w strojach galowych z przejęciem recytowali tekst ślubowania. Każdy uczeń ślubował być dobrym uczniem, szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk wychowawczyni dyplomy oraz prezenty od rodziców. Ksiądz proboszcz pobłogosławił nowych uczniów. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Dzień ten był dla pierwszaków wyjątkowy, gdyż od tego momentu mogą czuć się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Po zakończonej części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim PIERWSZOKLASISTOM życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole!

Starszym uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wytrwałości w nauce.

Licznik odwiedzin: