"BAJKA W PODRÓŻY"

Utworzono dnia 16.01.2018, 08:13

"Bajka w podróży"

07.11.2017 rozpoczął się  Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. ,, Bajka w podróży’’. To wędrówka po zakątkach naszego kraju, która pokazuje jaka siłę ma dziecięca wyobraźnia. W ,,Bajce w podróży’’ bierze udział 300 placówek przedszkolnych z całej Polski i 7500 przedszkolaków  w wieku 2,5 do 6 lat. Dzieci wraz z nauczycielem mają 7 dni na to, aby zapoznać się z treścią pierwszego rozdziału i dopisanie swojego rozdziału. To dzieci wymyślają kolejne przygody bajki Zosi. Po napisaniu rozdziału II wędruje on ( drogą elektroniczną) do kolejnej grupy przedszkolnej, która dopisuje swoja część. W taki sposób są tworzone kolejne rozdziały. Finał projektu jest zaplanowany na marzec 2018 roku. Wtedy to kompletna bajka wraz rysunkami, zdjęciami zostanie opublikowana w pdf, a później w formie prawdziwej książeczki ,,Bajka w podróży.”

Z naszego grona przedszkolaków piszących przygody małej Zosi znalazły się dzieci z grupy 3,4 latków z Panią Izabelą Kopacką