EDUKIDO

Utworzono dnia 08.10.2018, 22:17

Edukido

Zajęcia zaczynają się od bodźca, który kieruje uwagę dzieci na dane zagadnienie (życie niedźwiedzi polarnych, co to jest grawitacja, zasada działania koparki…). Wokół danego zagadnienia instruktor snuje opowieść. Następnie pojawiają się pytania. Dzieci szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Co szczególnie ważne: nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! W ten sposób uczymy podopiecznych rozwiązywania złożonych problemów. Podczas zajęć to dzieci tworzą światy. Mają przed sobą temat, problem i klocki Lego. Nie dostają instrukcji, a osoba instruktora ogranicza ingerowanie w pracę dzieci do niezbędnego minimum. Stawia bowiem na samodzielność. Nie wyręcza dzieci, lecz stwarza im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania.

Podczas pierwszego spotkania dzieci dowiedziały się co to jest grawitacja.