PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MAMY I TATY

Utworzono dnia 30.06.2023, 14:26

26 maja i 23 czerwca to dwa wyjątkowe dni w kalendarzu. Przedszkolaki postanowiły połączyć Dzień Mamy i Dzień Taty, bo ‘’już od początku świata przy mamie musi być tata”. Postanowiliśmy zabrać naszych Rodziców w podróż dookoła świata. Piraci zabrali nas w morską podróż; dopłynęliśmy do Afryki, gdzie były słonie, żyrafy i krokodyle. Potem podróżowaliśmy po Europie i odwiedziliśmy Grecję, Włochy, Francję i Hiszpanię. W każdym kraju tańczyliśmy jak nam muzyka zagrała. Były więc: dworskie tańce francuskie, hiszpańskie flamenco, włoska pizza grande.

Była też wspaniała uczta, którą przygotowali nasi rodzice z potraw tych krajów,  które odwiedziliśmy. Francuskie sery, włoska pizza, greckie oliwki, hiszpańska paella i całe mnóstwo innego jadła, którego nazw nawet nie znamy, smakowały nam wyśmienicie. W końcu wróciliśmy do Polski, zatańczyliśmy zbójnickiego i zajadaliśmy chleb ze smalcem.

Zauważyliśmy pełno ludzi w różnych czasami dziwnych ubraniach, a okazało się, ze to nasi rodzice przebrani w kolorowe i piękne stroje z Afryki, Grecji Francji Włoch czy Hiszpani.

Ważnym punktem uroczystości były występy rodziców i dzieci w konkursie „Mam talent”.

Ujawniły się różne uzdolnienia: wokalne, taneczne, muzyczne, artystyczne, sportowe a nawet magiczne. Wszystkim się bardzo podobało, były gromkie brawa i oczywiście nagrody.

Wszystkie dzieci duże i małe bardzo serdecznie dziękują wszystkim za przemiłą atmosferę Święta Rodziny oraz Radzie Rodziców, panu Janowi Sierosławskiemu z SIEROSŁAWSKI GROUP MIELEC, panu Danielowi ze sklepu ogrodniczego w Trzcianie oraz kwiaciarni Bukietomania z Galerii Navigator w Mielcu za wsparcie tego wydarzenia.