ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 18.11.2018, 17:40

Odziały przedszkolne wraz ze świetlicą Szkoły Podstawowej w Trzcianie w bieżącym roku szkolnym biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna Nasza Polska cała”. W dniu 7 listopada dzieci, nauczyciele, rodzice, Panie z Koła Gospodyń wiejskich oraz Strażacy z OSP Trzciana wspólnie świętowali 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Przygotowana impreza była podzielona na 3 części: patriotyczną, turniej „Kocham Cię Polsko” oraz degustację regionalnych specjałów.

Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego odśpiewania 4 zwrotek Hymnu Polski. Następnie w wierszach oraz inscenizacjach muzycznych. zaprezentowały się dzieci. A następnie trzy drużyny rodziców musiały wykazać się w konkurencjach dotyczących wiedzy o Polsce. Były quizy, pytania historyczne, kalambury oraz wspólne śpiewanie znanych każdemu piosenek. Uwagę przyciągnęła piękna scenografia oraz bogato zastawione stoły z lokalnymi potrawami.  Najmłodsi w dniu uroczystości wprowadzeni zostali w atmosferę patriotycznego świętowania Odzyskania Niepodległości. Wszystko udało się dzięki uczniom, rodzicom oraz sponsorom. Uroczystość przygotowały: Elżbieta Adamczyk, Izabela Kopacka, Barbara Szajna, Agata Dąbek.